Top

Vychází kniha: Lesní terapie

Vychází kniha: Lesní terapie

Už více let od vás, účastníků lesní terapie nebo i zájemců o ni slýchám otázku, jestli je k dispozici česká kniha, která by vysvětlovala její principy a třeba i praktické tipy pro její využití v denním životě. Když pominu japonské či americké autory, o lesní terapii na principech Shinrin-yoku tu zatím kniha nebyla a chyběla i mě.

Proto jsem se rozhodl ji napsat, což se mi během necelého roku povedlo a začátkem května kniha vyjde u vydavatelství Jota🥂

Nebyl to úplně jednoduchý úkol – vztah s přírodou je pro každého z nás velmi osobní záležitost, daná unikátní životní zkušeností, zároveň mnoho principů je tu univerzálních a lze je využít pro rozvíjení dovednosti tento vztah prohlubovat. Proto jsem se snažil podat jak popis aktuálních vědeckých poznatků o vlivu přírody na lidské zdraví, tak svůj vlastní příběh, který mne k lesní terapii dovedl. Zároveň mi přijde důležitý kontext českého prostředí, naše vlastní historická a kulturní specifika ve vztahu k přírodě.

Kromě toho v knize najdete:

✅proč je pro nás příroda tak důležitá právě dnes

✅jak využít vztahu s ní pro zlepšení vlastního zdraví a štěstí

✅co si o tom myslí věda

✅jak zapojit lesní terapii do zlepšení našich domovů nebo pracovišť

✅jak využít lesní terapii ve firmách

✅a v neposlední řadě, jak by měla lesní terapie vypadat, pokud nám záleží na jejích benefitech a jak si ji přizpůsobit pro vlastní využití

Kniha vychází 2. 5., od kdy by měla být k sehnání „u všech dobrých knihkupců“, ale už teď mohu říct i to, že 11. 6. proběhne veřejný křest knihy, a to v jednom z pražských lesů. Podrobnosti ještě upřesním, ale máte-li zájem a čas, můžete s tímto datem počítat – budu se těšit na viděnou!

Share

No Comments

Post a Comment