Top

Wellbeing založený na přírodě

Jsem certifikovaný průvodce lesní terapií a konzultant přírodního wellbeingu, WimHofer, dříve manažer a mediální expert, který pracoval pro řadu velkých značek. Díky tomuto unikátnímu ``dvojímu životu`` nyní mohu i Vaší firmě ukázat, jak využít přírodu pro lepší fyzické a duševní zdraví a produktivitu Vašich zaměstnanců.

Co vše tím můžete získat:

Úspora nákladů

Podle studie WHO* se investice do prevence duševních potíží vrací 4x

Zvýšení produktivity

Nižší absence, vyšší spokojenost a zdraví = vyšší výkonnost Vašich zaměstnanců

Zlepšení komunikace

Díky tisícileté moudrosti Poradního kruhu a podpoře přírody při lesní terapii lze najít slabá místa v komunikaci a podpořit vztahy

Zlepšení zdraví

Imunita, snížení a prevence stresu, podpora kardiovaskulárního a nervového systému. Lesní terapie je založena na vědeckých faktech

Rozvoj kreativity

Přírodní zrcadla, Poradní kruh, inspirace přírodou a jejími geniálně efektivními procesy

Zvýšení loajality

Spokojení zaměstnanci díky podpoře svého komplexního wellbeingu neodchází jinam

Vyšší koncentrace

Posílení uvolněné pozornosti a relaxace, která rychle obnoví síly. Chytré pauzy v dlouhém meetingu fungují lépe než kofein

Odolnost a přizpůsobivost změnám

Pružnost je mantrou doby. Kdo v ní může být lepší učitel než příroda? Inspirativní pomůckou jsou např. tzv. přírodní zrcadla

Jaké cesty k těmto benefitům vedou?

Praktický seminář na míru

Dvou či tříhodinový workshop s ukázkami metod přírodního wellbeingu - obnovení pozornosti, snížení stresu, povzbuzení energie, uzemnění a mnoho dalšího. Na míru Vašim potřebám

Lesní terapie / teambuilding

Vědecky podložený způsob podpory zdraví a duševní pohody prostřednictvím kontaktu s lesním či jiným přírodním prostředím. Je-li lesní terapie dobře navržena, může navíc pomoci se specifickými potřebami či problémy vašich týmů, např. s komunikací, kreativními výzvami či vztahy mezi zaměstnanci.

Přírodní zrcadla

Metoda pozorování přírody, spojená s mentoringem, která Vašim týmům umožní inspiraci rozmanitými kvalitami prostředí, zvyklého na změny.

Venkovní porady

Zvýšení efektivity, produktivity a soustředění díky vystoupení ze čtyř zdí může být doslova překvapivé. Vhodné pro delší plánování nebo změnu perspektivy.

Poradní kruh

Napojení se na kolektivní moudrost Vašeho týmu. Povedu facilitaci ve formě sdílení každého člena týmu tak, abychom nalezli shodu i nevyjádřené potřeby a potenciál kolektivu.

Pauza na sebe

Provázené audio meditace a techniky pro obnovu energie, pozornosti a odpočinek. Dostupné kdykoliv a kdekoliv mají Vaši zaměstnanci právě čas.

Přírodní kancelář

Využijte přínosů přírody přímo na pracovišti. Díky promyšlenému zapojení přírodních stimulů zlepšíme celkový wellbeing Vašich zaměstnanců, snížíme jejich stres a podpoříme produktivitu.

Do lesa na jedno kliknutí

Audio provázená lesní terapie, kterou můžete použít vždy, kdy jste venku a potřebujete účinnou a dlouhotrvající relaxaci. Díky tomuto nástroji můžete wellbeing rozšířit např. i o členy své rodiny.

Přírodní odpočívárna

Místnost, určená pro přírodní odpočinek, může být perfektním zaměstnaneckým benefitem. Rychlé a účinné ``dobití baterek`` s využitím mnoha smyslových podnětů.

Už si to vyzkoušeli

Pro nás v Komerčce je udržitelnost a udržitelná výkonnost něčím, o čem nechceme jen mluvit, ale chceme to hlavně žít. Workshop s Alešem pro kolegy z komunity/rozvojového programu KB Sense nám přinesl nejen krásný společný zážitek v přírodě, okamžiky sdílení, uvědomění a inspirace, ale i velmi konkrétní praktické tipy a fakta o důležitosti přírody pro zdraví každého jednoho z nás. Aleši, ještě jednou díky a klobouk dolů: pro mne jste skutečný ambasador tématu lesní terapie!

Milena Brietová, Learning and Development Specialist / Internal Coach, Komerční banka

Zaujal jsem vás? Zavolejte (mi) do lesa, rád se Vám ozvu

+420 604 131 131