Top

Víkendový retreat s lesní terapií a Wim Hofovou metodou

Lesní terapie | Forest therapy | Forest bathing | Shinrin-yoku / Víkendový retreat s lesní terapií a Wim Hofovou metodou
Načítám Akce

« Všechny Akce

Víkendový retreat s lesní terapií a Wim Hofovou metodou

24 června @ 6:00 pm 26 června @ 4:00 pm

6470Kč celkový poplatek za víkendový program, ubytování a veganskou stravu

Lesní terapie & Wim Hofova metoda: přírodní cesta k přirozenosti

Odpočinkově-seberozvojový víkend s intenzivním návratem k přírodě a k sobě samému. Přímý kontakt s přírodními podněty má pro lidské zdraví, psychiku a seberozvoj obrovský význam. Probudíme svoji vnímavost skrze smyslové spojení s lesem, skrze svůj dech a chlad a tím uvolníme hlavu a posuneme své možnosti k novým hranicím. Prožití přítomného okamžiku v nejčistší podobě.

Celý program je koncipován jako volitelný – pozvání k aktivitám, které nás mohou obohatit, ale vždy v rámci svých skutečných možností, bez tlaku na výsledek či výkon, naopak – smyslem je poznat svůj potenciál a jemně jej začít rozvíjet.

Prvky programu:

  • Tři pilíře Wim Hofovy metody v podobě teorie i praxe – jak to celé funguje, věda na pozadí, benefity metody pro tělo i mysl
  • Dýchací techniky – jak dýchat správně a bezpečně, různé varianty dechu pro konkrétní energetické účely
  • Vědomá práce s chladem – příprava, ochutnávka chladu i ledová koupel tak, aby každý získal benefity otužování podle svých osobních možností
  • Propojení s lesem skrz lesní terapii na principech japonské metody Shinrin-yoku – smyslově založený způsob kontaktu s přírodou, který vede k hlubokému zklidnění, uvolnění stresu, posílení imunitního systému a aktivaci parasympatického nervového systému. Probíhá formou fyzicky nenáročných aktivit, jejichž smyslem je přenesení pozornosti „z hlavy do těla“.
  • Volitelný ranní stromový čchi-kung – metoda z původních kořenů čchi-kungu. Způsob čerpání a kultivace životní energie ve spolupráci se stromy formou jednoduchých pohybových a dechových cvičení.

Setkání se koná v unikátní kruhové stavbě KALIMETA. Tento prostor v sobě nese energii klidu a souznění. Ubytování je v krásných hotelových pokojích a můžete se také těšit na skvělé veganské jídlo, které je pro Vás připravováno s pokorou a láskou. K dispozici je také finská sauna s masérnou. Lesy okolo Kalimety jsou smíšené a spadají do přírodní rezervace řeky Oslavy a Chvojnice.

Cena za celý víkend pro jednu osobu (příspěvek pro lektory, prostor, ubytování a veganské jídlo): 6470 Kč
Podrobné praktické informace a registrace: https://www.kalimeta.cz/post/wim-hof-metoda-lesni-terapie

Lektoři:

Aleš Miklík

Aleš je bývalý novinář a mediální manažer, stál u zrodu několika online mediálních projektů a naposledy působil v magazínu Forbes. Zároveň je celoživotním milovníkem přírody, ve které strávil o samotě tisíce hodin, během kterých si vypracoval vlastní metody, jak pomocí intenzivního vnímání přírody zlepšovat svoje mentální i fyzické zdraví. Je nadšeným praktikantem Wim Hofovy metody a dalších přírodních seberozvojových stylů. S Wimem Hofem strávil týden na zimní expedici v Krkonoších.

V současné době působí jako certifikovaný průvodce lesní terapií, kterou studoval v Norsku od nejlepších mentorů podle metodiky kombinující klasické japonské umění Shinrin-Yoku se západním přístupem k ekopsychologii a lesní moudrostí mnoha původních kultur.

Filip Zeman

Miluje hory a cestování. Himálaje v Nepálu a Indii navštívil doposud šestkrát. Třetím rokem praktikuje Wim Hof metodu a na vlastní kůži pociťuje její blahodárné účinky na těle, mysli i duši. Metoda výrazně přispěla ke změně jeho životního stylu a celkovému přístupu k životním hodnotám směrem k pokoře, vděčnosti a laskavosti.

Po 20 letech se rozhodl zanechat kancelářské práce, jež mu postupem let přestala dávat smysl. Vystudoval Wim Hof Academy a začal se metodě věnovat profesionálně (www.filipzeman.cz). Jako certifikovaný instruktor Wim Hof metody předává účastníkům kurzů své zkušenosti s praktikováním metody a pomáhá jim odkrýt skrytý potenciál a obrovskou sílu, která v každém z nás je.

Kalimeta

Kuroslepy 96
Kuroslepy, 67575 Česká republika
+ Google Mapa
www.kalimeta.cz

Máte jakýkoliv dotaz? Zeptejte se mne