Top

Lesní terapie v přírodním lese a loukách Českého krasu

Lesní terapie | Forest therapy | Forest bathing | Shinrin-yoku / Lesní terapie v přírodním lese a loukách Českého krasu
Načítám Akce

« Všechny Akce

Lesní terapie v přírodním lese a loukách Českého krasu

29 května, 2020 @ 4:00 pm 7:00 pm

Přelom jara a léta je skvělou příležitostí pro načerpání nové energie z přírody. Tentokrát se potkáme na krásném místě přírodní rezervace u kopce Doutnáč, kde je bezzásahové území a příroda zde má možnost naplno rozvinout svoji léčivou energii. Využijeme ji jak na bylinkových loukách, tak ve stínu smíšeného lesa.

Lesní terapie je vědecky ověřený způsob, jak nenáročnými aktivitami v přírodním prostředí zklidnit a zpomalit lidskou mysl, snížit stres a civilizační zátěž, posílit imunitní systém a zlepšit řadu dalších mentálních a fyzických parametrů. Terapie probíhá ve formě provázené, velmi klidné a nenáročné procházky s mnoha zastávkami, během kterých budeme zkoumat a rozšiřovat své propojení s přírodou pomocí svých smyslů. Cílem je vyskočit z obvyklého rychlého životního rytmu a zaměřit se na přítomný okamžik, ve kterém je les a příroda přirozenou podporou – terapeutem. Délka trvání je cca 3 hodiny a jde o fyzicky nenáročnou aktivitu vhodnou téměř pro každého včetně seniorů.

Chcete vědět víc o tom, co je lesní terapie a jak probíhá? Přečtěte si základní popis.

Proč lesní terapie s průvodcem?

Většina lidí v průběhu života zjistila prospěšnost trávení času v přírodě a občas do ní naštěstí sami vyráží. Přesto, že tím benefitují z fytoncidů, obvykle sami o sobě neprovádí právě ty aktivity, které by jim umožnily se s přírodou spojit mnohem hlouběji a udělat pro své zdraví a štěstí ještě víc. Podobně jako např. jóga nebo zmíněná meditace, je i lesní terapie praxe, nikoliv pouze jednorázová událost. A jako v každé praxi, i tady je možné se postupně zlepšovat, což je užitečné dělat s někým zkušenějším.

V lesní terapii nejde o trenéra nebo učitele, ale o průvodce, protože terapeutem je v tomto případě sám les. Průvodce vám k němu otevírá dveře pozváním k aktivitám pro zpomalení a vnímání přítomného okamžiku všemi smysly, které máte k dispozici (a těch není pouze pět). Dále pak samozřejmě můžete prvky z lesní terapie používat v běžném životě a rozvíjet sami (a je to velmi prospěšné!), ale pokud se v nich chcete dále inspirovat, můžete využít průvodce opakovaně, protože každá lesní terapie je unikátní, i kdyby se odehrávala na stejném místě.

Lesní terapie probíhá za každého počasí, proto prosím zvažte předpověď a dobře se oblečte a obujte.
Na místě je možné parkování – podrobnější instrukce ohledně dopravy a přípravy Vám odešlu po zaplacení vstupného.

Podrobnosti

Datum:
29 května
Čas:
4:00 pm – 7:00 pm
Cena:
550Kč

Les a louky u kopce Doutnáč

267 18 Srbsko
Srbsko, 267 18 Česká republika
+ Google Mapa

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking „Get Tickets“ will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available

Máte jakýkoliv dotaz? Zeptejte se mne